Srijeda, 24 Aprila, 2024

KOŠARKAŠI VISOKOG U FOJNICI PRETRPJELI PRVI OVOSEZONSKI PORAZ

Košarkaši Visokog pretrpjeli su prvi ovosezonski poraz. U velikom derbiju sedmog kola A2 lige – grupa Jug koji je odigran u Fojnici, domaći Gen Star, kojeg s klupe predvodi nekadašnji igrač sarajevske Bosne Emir Halimić, je slavio pobjedu rezultatom 71:66.

Tim iz našeg grada je većim dijelom susreta bio u rezultatskom zaostatku, na poluvremenu je domaći tim imao i deset poena prednosti, nako čega je uslijedila nešto bolja igra Visočana koji su u posljednjoj četvrtini uspjeli ugroziti sigurnu prednost domaćina, ali snage za konačan preokret ipak nisu imali.

Obje ekipe sada imaju omjer od pet pobjeda i jednog poraza, izdvojile su se na samom vrhu tabele i sasvim je izvjesno da će vjerovatno do samog kraja sezone, odnosno play off-a, voditi „mrtvu trku“ za plasman u viši rang takmičenja.

U redovima Visokog posedno se istakao Bečirhodžić sa 19 poena, a dvocifreni bili i Rizvanović sa 11 te Rističević sa 10 poena.

Trener Neimarlija je čestitao domaćem timu na zasluženoj pobjedi, a kao glavni razlog poraza je naveo loš procenat šuta uz nedostatak sreće prilikom realizacije određenih taktičkih varijanti te promašen veliki broj slobodnih bacanja i otvorenih šuteva u bitnim trenutcima susreta.

Najavio da će već u narednom susretu greške biti ispravljene i da će se ekipa pokušati vratiti na pobjednički kolosijek.

Bez obzira na poraz, atmosfera u timu je i dalje na najvišem nivou, jer prethodnih pet ubjedljivih pobjeda u isto toliko odigranih susreta, najbolji su pokazatelj raskošnog talenta, potentnosti i kvaliteta sastava koji je košarku u našem gradu, nakon niza godina besprijekorno popularizirao i, na radost mnogobrrojnih navijača, vratio na zasluženo mjesto.

Visočki tim je u narednom kolu slobodan, nakon čega će uslijediti komšijski derbi na domaćem terenu protiv Mladosti iz Ilijaša kojim će biti zatvoren jesenji dio sezone.