U KSC-u Mladost je danas (srijeda, 29. oktobar) upriličeno potpisivanje novog ugovora između JP Visoko Ekoenergija i RK Bosna Visoko kojim ovo preduzeće i u narednom periodu ostaje generalni sponzor RK Bosna Visoko Ekoenergija.
Amer Hindija – direktor JP Visoko Ekoenergija, naglasio je zadovoljstvo činjenicom da se nastavlja uspješna obostrana saradnja sa sportskim ponosom našeg grada.

“Evo, danas smo ozvaničili četvrtu godinu saradnje između RK Bosna i JP Visoko Ekoenergija. Dakle, ovo je četvrti ugovor koji potpisujemo i četvrta godina zaredom kako je JP Visoko Ekoenergija generalni sponzor RK Bosna Visoko Ekoenergija. Istaknut ću da smo u ovom periodu od četiri godine investirali u RK Bosna Visoko Ekoenergija preko 200 hiljada KM, uključujući i ovaj ugovor sada, što su jako značajna sredstva za ovaj rukometni klub. Nadam se da će Uprava i igrači opravdati uložena sredstva i da će ove godine, pošto smo se vratili u Premijer ligu, izboriti opstanak. Također, raduje me i nadam se, jer sam u razgovoru sa predsjednikom kluba, gospodinom Ćuprijom, dogovorio, odnosno predložio isto tako, da se posebna pažnja obrati na omladinske kategorije i da dio sredstava bude uložen i u razvoj omladinskih kategorija. Iz ove perspektive, RK Bosna Visoko Ekoenergija želim puno sreće u nastavku sezone i ako Bog da, da u narednom periodu budu što stabilnije godine”, poručio je direktor Hindija.
Predsjednik UO RK Bosna Visoko Ekoenergija, Mustafa Ćuprija, također je prezadovoljan nastavkom saradnje i činjenicom da će finansijska konstrukcija kluba i dalje biti adekvatno posložena.

“Ispred RK Bosna Visoko Ekoenergija mogu da izrazim veliku zahvalnost JP Visoko Ekoenergija i direktoru Hindija Ameru na potpisivanju novog sponzorskog ugovora za narednu sezonu. Visoko Ekoenergija je javno preduzeće koje je već četvrtu godinu sponzor i to nam je, zaista, velika podrška u svakom pogledu za rad, kako seniorske ekipe, tako i omladinskih selekcija. Ovdje ću posebno napomenuti da ćemo dio sredstava, kao što je i direktor Hindija rekao, upotrijebiti za rad omladinskih selekcija kako bi taj rad podigli na viši nivo. Nadam se da ćemo u narednom periodu opravdati ovo sponzorstvo, ovu ogromnu podršku i da će rezultati u narednim prvenstvenim kolima biti bolji jer nismo najbolje ušli u ovu novu premijerligašku sezonu”, naglasio je predsjednik Ćuprija.
Istaknuta je i posebna zahvalnost generalnom sponzoru i ponaosob direktoru Hindiji, koji u svakom segmentu, kako materijalnom tako i ljudskom, omogućavaju besprijekorno organizacijsko funkcionisanje kluba koji ove godine slavi 71. rođendan.


Podsjećamo i da je došlo do promjene na klupi visočkog tima. Senada Skopljaka je na mjestu šefa stručnog štaba zamijenio Miljan Stanić, koji će javnosti službeno biti predstavljen tokom narednih dana.
Slaven Mirković

