Četvrtak, 18 Aprila, 2024

Izviđač silovito na gostovanju u Visokom

Rukometaši Izviđača deklasirali su ekipu Bosne iz Visokog u okviru 29. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 23:41 (9:23).

Ravnopravan susret gledali smo samo uvodnih pet minuta kada je rezultat glasio 3:3. Nakon toga, gosti iz Ljubuškog sa dvije serije od 0:7 i 0:6 dolaze do velikih plus dvanaest u 24. minuti susreta.

Stanje se nije znatno promijenilo do pauze pa „Skauti“ nakon prvih trideset minuta imaju četrnaest golova prednosti 9:23.

Već na početku drugog dijela prednost je porasla na plus sedamnaest 11:28, a u 43. minuti na plus osamnaest 15:33.

Do kraja susreta Izviđač je saćuvao visoku prednost za na kraju konačnih 23:41.

Kod Izviđača su pogađali svi osim golmana a najučinkovitiji bili su Pavlović Ivano sa sedam i Bubalo Luka sa šest postignutih pogodaka. Vukšić Milan dodao je četiri.

Kod Bosne istakli su se Dragičević Siniša, Omanović Emir i Babić Harun sa po četiri postignuta pogotka.