Petak, 26 Aprila, 2024

HARMANDIĆ I MIMIĆ PRELOMILI MEČ PROTIV LOKOMOTIVE ZA DOLAZAK JESENJE TITULE U VISOKO

Desetom ovosezonskom pobjedom rukometaši visočke Bosne obradovali su ponovo mnogobrojne navijače. U KSC-u Mladost mnogo teže nego što se očekivalo savladana je brčanska Lokomotiva, koja se visočkoj publici predstavila u sjajnom izdanju i zaslužuje sve čestitke za prikazanu borbenost i otpor favorizovanom domaćinu.

Konačan rezultat glasio je 26:21 za “zelene”, koji su na poluvremenu imali jedan gol zaostatka (12:13). Prvo poluvrijeme proteklo je u potpuno izjednačenoj igri na obje strane, igralo se gol za gol, gosti su čak u pojedinim trenucima imali dva gola prednosti, te su na odmor otišli sa zasluženom minimalnom prednošću.

U drugom poluvremenu, Lokomotiva je zaigrala još bolje i održavala po dva gola prednosti, a na samom početku drugog dijela igre gosti su imali i 3 gola prednosti, pri rezultatu 12:15. Bosna nikako nije uspijevala nametnuti svoj ritam i prepoznatljivi stil igre, gosti su igrali dobru odbranu i bili na dobrom putu da naprave senzaciju.

Ali, onda su u posljednjih desetak minuta susreta Visočani konačno proigrali i zagospodarili situacijom. Uspjeli su napraviti seriju, povesti sa 25:21 i konačno prelomiti rezultat, tako da ipak sama završnica nije bila infarktna, kao sto je izgledalo da će biti.

Bosna je slavila zasluženu pobjedu 26:21 i na taj način ovjerila jesenju titulu, s obzirom da je Gračanica poražena u G.Vakufu/Uskoplju od Sloge u dramatičnom derbiju rezultatom 20:19.

Igrač odluke ponovo je bio jedan od najboljih i najtrofejnijih bosanskohercegovačkih rukometaša Adnan Harmandić sa 6 postignutih golova, gol manje je postigao Tarik Medžic, a posebno treba izdvojiti partiju Mirze Mimića koji je postigao 4 gola i pogađao u ključnim trenucima susreta.

Golmani Bosne nisu bili raspoloženi kao u prethodnim kolima, Mirnes Grčo je zabilježio 6 uspješnih intervencija, a junak pobjede u Vogošći, Enes Sirčo uknjižio je samo jednu odbranu. U gostujućem timu najefikasniji je bio Milan Duvnjak sa 6 postignutih golova, Stefan Vukoje postigao je gol manje, a Milorad Inić 4 puta je pogađao mrežu domaćih. Dobru partiju pružio je i golman Božo Subotić sa 9 odbrana, od čega 6 u prvom poluvremenu.

Bosna je na ovoj utakmici izvela 9 sedmeraca, od čega su 3 promašena.

Inače, početak utakmice je dobrano kasnio, zbog toga što prvobitno delegirani sudijski par iz Ljubuškog Dugandžic-Bilić zbog vremenskih nepogoda nije bio u mogućnosti doputovati u Visoko, tako da je pravdu dijelio sudijski par iz Sarajeva Edis Brkić-Sead Zuko, koji se nije najbolje snašao, te je sa nekoliko diskutabilnih odluka dodatno “užario” atmosferu na tribinama i terenu.

Na svu sreću, težih incidenata nije bilo. S obzirom na poraz Gračanice, možemo konstatovati da je titula jesenjeg prvaka osigurana, bez obzira na rezultat u derbiju protiv banjalučkog Borca, koji se igra u utorak 18. decembra u dvorani Borik, čime će biti spuštena zavjesa na iznimno uzbudljivu jesenju polusezonu, koja je visočki rukomet vratila na staze stare slave i mnogobrojnim navijačima vratila osmijeh na lice i uvjerenje da će se titula nakon dugo vremena vratiti u kraljevski rukometni grad. Nakon duela u Banja Luci, uslijedit će zasluženi odmor, a onda kreću dodatne analize i pripreme za proljetna uzbuđenja koja ćemo sa nestrpljenjem iščekivati !