Bravo za naše sugrađane: Sjajno suđenje braće Konjičanin na Svjetskom prvenstvu za rukometaše!

Već godinama unazad ubjedljivo najbolji bosanskohercegovački sudijski par, naši dragi sugrađani, braća blizanci, Amar i Dino Konjičanin, ovih dana ponovo demonstriraju svoju svjetsku i evropsku klasu i to na Svjetskom prvenstvu za rukometaše, koje zajedničkim snagama organizuju Hrvatska, Danska i Norveška.

Amar i Dino su u srijedu, 22. januara, maestralno dijelili pravdu na velikom derbiju druge grupne faze odigranom u Unity Areni kod Osla između Norveške i Španije, a suorganizator Mundijala je, nakon fantastične i neizvjesne utakmice, slavio minimalnu pobjedu, rezultatom 25:24.

POGLEDAJTE VIDEO:

Visočani su još jednom bili na visini zadatka, nastavivši blistavu karijeru originalnim i besprijekornim stilom suđenja, na opće zadovoljstvo i poštovanje svih aktera na terenu i oko njega.

Inače, ovo im je bio treći susret na ovogodišnjem šampionatu, prethodno su pravdu dijelili na otvaranju prvenstva kada su igrali Tunis i Italija, a potom su odsudili i duel između Češke i Poljske.

S posebnim emocijama pratimo sve utakmice i uvijek smo ponosni na naše drage sugrađane, koji su i svjetski i naši i koji su jedan od najvećih sportskih ponosa naše domovine i našeg grada!

Još jednom su pokazali i dokazali da pripadaju samom vrhu međunarodne rukometne sudijske scene i potvrdili kontinuitet vrhunskog suđenja koji traje već jako dugo na najprestižnijim reprezentativnim i klupskim međunarodnim rukometnim takmičenjima, pod okriljem najačih i najvećih Organizacija, koje će im, sigurni smo, i u narednom periodu ukazivati odavno stečeno povjerenje.

Slaven Mirković

povezani članci

Najnovije